Organizacja przedszkola

Liczebność dzieci w grupie

Przedszkole zostało stworzone dla 40 dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Grupy liczą maksymalnie 15 osób.

Godziny otwarcia

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.00, przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy oraz z jednomiesięczną przerwą wakacyjną (w sierpniu). W Wigilię Przedszkole czynne jest w godzinach od 7.00 do 13.00.

Harmonogramy zajęć

Posiłki

Dziecko otrzymuje 3 posiłki dziennie oraz napoje przez cały dzień:

• śniadanie
  • obiad
  • podwieczorek

Posiłki przygotowywane i dostarczane są w formie cateringu przez:
JE Zawadzka, ul. Łagodna 2/1, 15-757 Białystok, NIP: 966-157-17-21.

Basen

Zajęcia odbywają się na Pływalni Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Zwycięstwa 28, 15-703 Białystok.

Współpraca z poradnią psychologiczno-pedagogiczną

Przedszkole współpracuje z Powiatową Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Białymstoku. W ramach działalności Poradni, każdy Rodzic ma prawo do bezpłatnego kontaktu z następującymi specjalistami: psychologiem, psychoterapeutą, pedagogiem, surdopedagogiem, oligofrenopedagogiem, tyflopedagogiem, logopedą. Aby skorzystać z oferty, należy skontaktować się Poradnią w godzinach 8.00-18.00.

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
ul. Słonimska 15/1, 15-028 Białystok
www.pppp.powiatbialostocki.pl

Przedszkole współpracuje także z Niepubliczną Poradnią Psychologiczno–Pedagogiczną "Błękitny Delfin", której zadaniem jest wspieranie rozwoju dziecka oraz pomoc w pokonywaniu trudności w sferze psychologicznej, pedagogicznej oraz logopedycznej poprzez realizację zajęć z Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
Błękitny Delfin